Het eerste laadplein voor elektrische vrachtwagens in de haven

Clean Energy

Havenbedrijf Rotterdam heeft samen met Truckparkings Rotterdam Exploitatie (TRE) 8 laadpunten voor elektrische vrachtwagens geopend op de truckparking Bodaanweg in de Waalhaven. Batenburg heeft voor dit laadplein het advies, ontwerp en de realisatie van de laadinfrastructuur verzorgd.

Vincent Karremans, Wethouder Handhaving, Buitenruimte en Mobiliteit van de Gemeente Rotterdam:  “Hoe meer stille, schone en duurzame vrachtwagens er in de stad en de haven rondrijden, hoe beter het is. Met dit laadplein zetten we weer een mooie stap vooruit in de verduurzaming van het vrachtwagenpark en maken we Rotterdam weer een stukje leefbaarder.”

Dit initiatief is onderdeel van het programma Labs Heavy Duty Laadpleinen van Rijkswaterstaat en gerealiseerd in samenwerking met ABB, KWS Infra en Stedin.

Meer informatie?

Zie ook

Slimme upgrade van walstroomkasten in de Port of Rotterdam

In opdracht van Techelec moderniseerde Batenburg zeven walstroomkasten in de Port of Rotterdam. Met nieuwe PLC-besturing en vernieuwde communicatietechniek zijn de bestaande installaties klaar voor beheer op afstand, monitoring en verdere digitalisering.

Polyvantis bouwt alle systemen opnieuw op

Toen Polyvantis in Bergen op Zoom zelfstandig werd, moesten alle productiesystemen opnieuw worden ingericht. Onder hoge tijdsdruk en met nauwelijks documentatie van de bestaande installatie. Batenburg Industrial Automation begeleidde de volledige OT-migratie.

SVZ investeert in toekomstbestendige laadinfrastructuur voor elektrisch transport

Batenburg realiseert toekomstbestendige laadinfrastructuur voor SVZ Transport met een schaalbaar laadplein voor elektrische vrachtwagens in Zwaag.